تبلیغات

قالب وبلاگ

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه - نخستین جلسه هیات امنای استان آذربایجان غربی در دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه آغاز بکار کرد
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :


به ریاست دکتر میرزاده نخستین جلسه هیات امنای استان آذربایجان غربی در دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه صبح امروز به ریاست حمید میرزاده آغاز بکار کرد. اولین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی  با حضور حمید میرزاده سرپرست دانشگاه، حیدرعلی شایانفر معاون هماهنگی ، طه هاشمی معاون فرهنگی دانشگاه، حجت الاسلام علی عسکری معاون امور مجلس ، سهراب رسولی رئیس واحد ارومیه و دبیر هیات امنا،  نماینده ولی فقیه در استان ،نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی، نماینگان وزارت علوم و بهداشت و دیگر اعضای هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان در سالن اجلاس واحد ارومیه برگزار شد.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در اولین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی، گفت: بیست و ششمین جلسه هیات امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور به منظور تصویب آیین­ نامه داخلی و تعیین تعداد و  اعضای کمیسیون دائمی و کمیته نظارت بر اجرای مصوبات و تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو بر اساس طرح جامع آموزشی این استان  برگزار می­شود.

شایان فر در این جلسه گزارشی از روند تشکیل هیات امنای استانی در استانهای مختلف ارائه داد و گفت: تا حدود دو سال پیش اغلب تصمیم گیری های استانی در سازمان مرکزی انجام می شد از این رو  برای تمرکززدایی و واگذاری اختیارات به استان ها، هیأت امنای استانی بر اساس مصوبه 721 شورای عالی انقلاب فرهنگی فعال شده است.


وی به اهداف و رویکردهای تشکیل هیات امنا اشاره کرد و به تشریح وظایف و اختیارات هیئت امنای استانی و ترکیب اعضا و ساختار اجرایی آن پرداخت و گفت: یکی از مهم‌ترین برکات هیئت امنای استانی، استانی شدن اداره واحدهای دانشگاه آزاد، افزایش مشارکت نخبگان و دانشگاهیان در مدیریت و بهره­گیری از خرد جمعی به جای خرد فردی است.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد همچنین تمرکز زدایی، ارتقای کیفیت تصمیم­ گیری­ها با استفاده از خرد جمعی را زمینه بهره­مندی از افکار و دیدگاه­های مختلف در مدیریت دانشگاهی براساس نیازسنجی­های منطقه­ای و استانی و نیز افزایش انگیزه برای مشارکت در توسعه آموزش عالی را از مهم‌ترین اهداف و رویکردها دانست.

در ادامه رسولی نیز گزارشی از عملکرد واحد ارومیه و منطقه 2 دانشگاه ازاد اسلامی ارائه کرد.


نویسنده : سعید فهیمی
تاریخ : شنبه 25 آبان 1392