تبلیغات

قالب وبلاگ

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه - دکتر جوانپور: فهم دانشجویان در بحث توسعه دانشگاه بسیار حیاتی و کارساز است
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :
طی مراسمی که در سالن آمفی تئاتر دانشکده فنی مهندسی شهید مهدی باکری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه ترتیب یافت، دکتر سهراب رسولی سرپرست سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه تودیع و دکتر عزیز جوانپور هروی به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه معرفی شد.

دکتر عزیز جوانپور در این مراسم طی سخنانی به تشریح برنامه های خود در واحد ارومیه پرداخته  و گفت:

دکتر عزیز جوانپور در این مراسم طی سخنانی به تشریح برنامه های خود در واحد ارومیه پرداخته  و گفت: اولین برنامه من استفاده از توان و ظرفیت و توانمندی های اعضای هیات علمی و کارمندان این دانشگاه در زمینه  توسعه تحصیلات تکمیلی در این واحد و استان با توجه به تجمیع واحد علوم و تحقیقات با واحد ارومیه خواهد بود. وی افزود: قطعا امروزه بحث تحصیلات تکمیلی یک ضرورت اساسی است که ضمن اینکه پاسخگوی نیاز جوانان در داخل کشور باشد، لازم است با استفاده از پتانسیل های این دانشگاه زمینه بین المللی کردن آن را با توجه به همجواری با با اقلیم های کردستان ، عراق و ... فراهم آوریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم بالا بردن کیفیت آموزشی اظهار داشت: با توجه به کمیت مناسب این واحد و بحث تجمیع و تحصیل بیش از 17 هزار دانشجو، قطعا کیفیت آموزشی و اعتبار این دانشگاه بسیار مهم و اساسی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

سرپرست جدید واحد ارومیه با تاکید بر لزوم جذب هیات علمی  گفت: جذب اعضای هیات علمی متخصص که بتوانند دانشگاه را توانمند نمایند به منظور مصوب نمودن دانشکده ها و استقلال آنها و تبدیل نمودن واحد ارومیه به یک دانشگاه کاملا آکادمیک که پاسخ گوی نیاز های عینی این منطقه باشد از دیگر برنامه هاست.

دکتر جوانپور تجهیز آزمایشگاه ها و ایجاد مراکز تحقیقاتی را نیز از برنامه های خود عنوان نموده و اظهار داشت: ایجاد مراکز آزمایشگاهی و تحقیقاتی مخصوصا توجه به شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد می تواند مشکلاتی را که ما اکنون در حوزه صنعت ودر سطح اجتماع داریم را مرتفع نموده و در وضعیت های خاصی مانند تحریم دانشگاهیان و پژوهشگران بتوانند این وضعیت را دور بزنند و با توانمندی های علمی خود بخشی از مشکلات کشور در این زمینه را حل نمایند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با مخاطب قرار دادن دانشجویان عنوان داشت: دانشجویان می توانند در حوزه های مختلف با ارائه ایده های مفید و مطالب سازنده در دانشگاه نقش آفرینی نمایند زیرا فهم دانشجویان در بحث توسعه دانشگاه بسیار حیاتی و کارساز است.

این استاد علوم سیاسی در پایان سخنان خود افزود: من منشاء نشاط علمی، سیاسی و فرهنگی در سطح دانشگاه را از دانشجویان می دانم و امید وارم دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه با همیاری این عزیزان یک محیط با نشاط در تمامی زمینه ها باشد.
:: مرتبط با: اخبار دانشگاه ,
نویسنده : سعید فهیمی
تاریخ : دوشنبه 10 شهریور 1393