تبلیغات

قالب وبلاگ

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه - نشست فرهنگی روسای واحد ها و مدیران فرهنگی دانشگاه های آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :
به همت امور فرهنگی ستاد هماهنگی استان آذربایجان غربی نشست
فرهنگی روسای واحد ها و مدیران فرهنگی دانشگاه های آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی به میزبانی واحد ارومیه برگزار شد.

به همت امور فرهنگی ستاد هماهنگی استان آذربایجان غربی نشست فرهنگی روسای واحد ها و مدیران فرهنگی دانشگاه های آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی به میزبانی واحد ارومیه برگزار شد.

در این نشست که با حضور نماینده تام الاختیار ریاست دانشگاه در هیات امنای استان های آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان، معاون هماهنگی استان، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه و دبیر هیات امنای استانی، مشاور استاندار، روسای واحد ها و مراکز دانشگاهی استان و مسئولین فرهنگی آن ها در سالن اجلاس شهید مهدی امینی واحد ارومیه ترتیب یافت، آخرین بخشنامه ها و دستورالعمل های حوزه فرهنگی واحد ها مورد بحث و بررسی قرار گرفته و به سوالات و مشکلات فرهنگی واحد ها در زمینه های مختلف پاسخ داده شد.

حجت الاسلام بابازاده مسئول امور فرهنگی ستاد هماهنگی استان آذربایجان غربی در این اجلاس طی سخنانی بر اهمیت و لزوم برنامه ریزی در خصوص بحث نماز در راس امور فرهنگی دانشگاه ها به عنوان تنها عامل دستیابی انسان به حیات طیبه، داشتن جامعه پاک و با امنیت و دانشگاه متعالی و تنها راه مقابله با یاس و نا امیدی  و مقابله با فرهنگ غرب و انحرافی تاکید کرد.


در ادامه دکتر عزیز جوانپور هروی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه و دبیر هیات امنای استان، این نشست را فرصت مناسبی در آستانه سال تحصیلی جدید برای ارزیابی و نگرش به برنامه های فرهنگی و یادآور شدن وظایف خطیر مسئولین در این زمینه دانست.

دکتر جوانپور با تاکید بر اهمیت ارزش های الهی و انسانی گفت: اساس تشکیل این نظام بر پایه شکل گیری اصول و ارزش های الهی، اسلامی و انسانی است و در نظامی که این ارزش ها وجود نداشته باشدو یا در جهت و هدف مناسب و. صحیح خود نباشد، کلیه امور اعم از عمران ، توسعه و اداره کشور زیر سوال خواهد بود.وی با اشاره به عملکرد افراد مختلف در طول تاریخ گفت: انسان های مختلفی در ادوار مختلف تاریخی پا به عرصه حکومت گذاشته و کارهای متعددی انجام داده اند و رفته اند ولی امروزه در مقام قضاوت، کارها و فعالیت هایی که به نوعی در زمینه ارزش های الهی و اسلامی تاثیرگذار بوده اند شایسته دریافت نمره قبولی و مستحق تقدیر و تمجید است، به عنوان مثال در تاریخ مشاهده می کنیم فردی مثل رضا شاه که فعلیت های عمران و آبادی زیادی در کشور اعم از: راه آهن و ارتش نوین و راهسازی و... انجام داده ولی به دلیل کار های ضد دینی و فرهنگی نظیر کشف حجاب و امثال آن، کلیه فعالیت هایش مردود و غیر قابل دفاع است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه افزود: اگر در دانشگاه ها کارهای عمرانی و آموزشی و جذب دانشجو و ... انجام مبی دهیم، اگر در جهت تعالی و رشد فرهنگ و ارزش های دینی، الهی و انسانی نباشد فاقد ارزش خواهد بود. وی اضافه کرد: یک مدیر در یک دانشگاه اگر در راستای فعالیت های فرهنگی گام بردارد، بقیه اقداماتش هم مقبول و مورد بررسی خواهد بود و در غیر اینصورت سایر فعالیت هایش بدون ارزش خواهد بود.

دبیر هیات امنای استان آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: اگر دانشجویی که به عنوان امانت در نزد ماست، به دلیل عدم دقت و برنامه ریزی مناسب فرهنگی و عدم ایجاد محیط مناسب برای رشد و تعالی دچار انحراف شده و به گناه و فساد سوق پیدا کند پاسخگو خواهیم بود و در واقع ارزیابی عملکرد ما در این راستا خواهد بود و شرط مقبولیت سایر فعالیت ها، رویکرد فرهنگی آن هاست.

دکتر جوانپور با اشاره به اهمیت رسالت مسئولین فرهنگی یادآورشد: فعالیت های فرهنگی فقط اجرای مراسم و تشکیل جلسات نیست، بلکه لازم است با شیوه های مختلف و با حساسیت و ظرافت و دقت خاص خود به انجام برسد. بنابراین رسالت مسئولین دانشگاه ها به ویژه مسئولین فرهنگی در این مقطع بسیار حساس و سنگین است. وی افزود: زمانی که دشمنان در صدد کشاندن دانشگاه ها به ابتذال و وارفتگی فرهنگی و با سرمایه گذاری های سنگین به فکر تهی نمودن فرهنگ ما هستند و وظیفه ما در قبال آن بسیار سنگین و قابل تامل و تفکر است.

در ادامه دکتر رضا طالبی معاون هماهنگی استان آذربایجان غربی نیز طی سخنانی خطاب به روسای واحد ها و مسئولین فرهنگی حاضر در جلسه گفت: ما بنا داریم عملکرد واحد ها و معاونین و هرکسی که از طریق ستاد هماهنگی مورد ارزیابی قرار می گیرد پارامترهایی را تعریف نموده و بر اساس آن عملکرد ایشان را مورد بررسی قرار دهیم.

وی گفت: یکی از عملکرد های مهم واحد ها و روسای آنها بحث مسائل فرهنگی و مسئول مستقیم آن مسئولین فرهنگی واحدهاست و لازم است انجام فعالیت های فرهنگی بر اساس مصوبات شورای فرهنگی و ارائه گزارش دقیق از آن باشد.

دکتر طالبی با اشاره به تنوع قومیتی در استان آذربایجان غربی افزود: مسائل فرهنگی استان آذربایجان غربی با توجه به تنوع قومیتی آن برای همه شهرها یکسان نیست و می بایست عملکردهای فرهنگی بر اساس تنوع قومیت ها برنامه ریزی و اجرا شود.

معاون هماهنگی استان آذربایجان غربی با تاکید بر لزوم شکل یابی قانونمند تشکل های دانشجویی اظهار کرد: تشکل های دانشجویی باید به صورت قانونمند و قانون مدار شکل یابند و نشریات دانشجویی به صورت قانونی ساماندهی شده و فعالیتشان در چارچوب شورای نظارت واحدها باشد.

وی در ادامه بر لزوم ارتباط منظم و شفاف واحدها با مسئول فرهنگی ستاد هماهنگی استان همچنین لزوم برنامه ریزی صحیح و مناسب برای دانشجویان جدید الورود در اردوهای توجیهی با استفاده از تجهیزات و امکانات پیشرفته و به روز و خودداری از فعالیت های تکراری و سنتی که فاقد اثرگذاری مناسب است تاکید کرد.

این مقام مسئول در پایان با اشاره با تاکیدات ریاست محترم دانشگاه و هیات امناء در خصوص امور فرهنگی گفت: ریاست محترم دانشگاه و هیات امناء به جد بر لزوم انجام فعالیت های فرهنگی تاکید دارند و بودجه مناسب و مشخصی را در این زمینه بر اساس بخشنامه های اخیر در نظر گرفته اند. وی اضافه کرد: ما در زمینه مسائل و فعالیت های فرهنگی مشکل و محدودیت مالی نداریم و هر واحدی که اعلام نیاز نماید، حتما تامین خواهد شد.
:: مرتبط با: اخبار فرهنگی ,
نویسنده : سعید فهیمی
تاریخ : چهارشنبه 26 شهریور 1393