تبلیغات

قالب وبلاگ

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه - ایجاد 9 رشته دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه برای اولین بار در 9 رشته دکتری دانشجو می پذیرد. این رشته ها شامل: الهیات و معارف اسلامی، روانشناسی عمومی، حقوق خصوصی، حسابداری، برق-قدرت، برق- مخابرات، عمران- مهندسی ساخت، عمران-سازه و کامپیوتر-سیستم های نرم افزاری است.

این مطلب را دکتر عزیز جوانپور در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان ارومیه اعلام کرد و افزود: بعد از تجمیع واحد علوم و تحقیقات استان آذربایجان غربی با واحد ارومیه و تبدیل شدن این واحد به واحد جامع، علاوه بر ایجاد رشته های دکتری، تعداد رشته های کارشناسی ارشد این دانشگاه به 32 رشته رسیده است.

رئیس واحد ارومیه تصریح کرد: با توجه به خیل عظیم متقاضیانی که هم اکنون داوطلب ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی هستند و به ناچار به استان ها یا حتی کشور های دیگر برای ادامه تحصیل عزیمت می کنند، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه باید بیش از این به بحث توسعه تحصیلات تکمیلی پرداخت نماید و سیاست فعلی واحد ارومیه گسترش تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری همچنین ایجاد و توسعه رشته های دکتری حرفه ای نظیر: دندانپزشکی و داروسازی است.

دبیر هیات امنای استان آذربایجان غربی راه اندازی واحد بین الملل را از برنامه های دیگر خود عنوان نموده و اظهار کرد: از برنامه های بعدی در واح ارومیه راه اندازی واحد بین المللی و جذب دانشجوی خارجی و فعال نمودن امور بین الملل دانشگاه با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی این شهرستان و هم مرز بودن این استان با چند کشور خارجی و پتانسیل بالای آن است. وی یادآور شد: برای ارومیه قبلا مجوز واحد بین المللی اخذ شده و زمین مناسبی نیز برای آن اختصاص یافته است که این امر به زودی با همکاری مسئولین محترم استان، وزارت علوم و وزارت امور خارجه مجوز های لازم جهت شروع فعالیت اخذ خواهد شد.

دکتر جوانپور در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر کیفی نمودن هرچه بیشتر واحد جامع ارومیه خاطرنشان کرد: از دیگر برنامه های واحد ارومیه کیفی نمودن هرچه بیشتر این دانشگاه و توسعه آزمایشگاه ها به ویژه آزمایشگاه های تحقیقاتی که در مقاطع ارشد و دکتری مورد نیاز دانشجویان این رشته ها خواهد بود تا زمینه لازم برای تاسیس و فعال نمودن شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد به منظور فعالیت محققین پژوهشگران و دانشجویان نخبه فراهم شده و بستر لازم جهت تبدیل دانش این افراد به تولید ثروت ایجاد شود. زیرا یکی از ارکان و وظایف شرکت های دانش بنیان فراهم نمودن زمینه های لازم برای رسیدن تحقیقات و پژوهش های علمی به عرصه عمل و رفع بخش عمده ای از نیازهای کشور در شرایط های خاص مانند تحریم است.
:: مرتبط با: اخبار دانشگاه ,
نویسنده : سعید فهیمی
تاریخ : چهارشنبه 26 شهریور 1393