تبلیغات

قالب وبلاگ

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه - فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه از فردا
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :
خبرگزاری آنا: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه از دایر بودن فعالیت آموزشی این دانشگاه در صورت عادی بودن هوا و شرایط غیربحرانی از فردا چهارشنبه ۳۰مهر خبر داد.

دکتر عزیز جوانپور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا با بیان اینکه سیل اخیر که از طریق تخریب حدود 50 متر از دیوار دانشگاه وارد محوطه شده به هیچ یک از ساختمان‌های واحد وارد نشده است، اظهار کرد: بارش شدید نزولات آسمانی در روزهای گذشته در سطح استان و شهرستان ارومیه موجب تخریب دیوار دانشگاه و وارد شدن آب فراوان به صورت سیل در محوطه و آبگیری برخی معابر مجتمع شماره 3 دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه شد.

وی با توجه به خروج بیشتر آب از دانشگاه و فعالیت نیروهای خدمات و امداد افزود: مشکل به نحو خوبی مهار شده و آب‌های موجود به بیرون از دانشگاه هدایت شده و وضعیت موجود تحت کنترل دانشگاه است؛ اکنون در حال پاکسازی و تمیزکردن و نظافت محوطه دانشگاه هستیم و از فردا چهارشنبه تمامی قسمت‌های واحد دایر هستند و این موضوع در اطلاعیه‌ای در سایت دانشگاه به دانشجویان اطلاع رسانی شده است.

دکتر جوانپور از قطعی برق دانشگاه بر اثر این حادثه خبر داد و به آنا گفت: این مشکل هم در حال برطرف شدن است و بزودی برق و اینترنت و سیستم‌های مربوط وصل می‌شوند؛ امروز با کمک امکانات دانشگاه، پیمانکاران، مسوولان شهر و دانشگاه همه کارها برای آماده سازی دانشگاه انجام می‌شود و با مشکل خاصی روبرو نیستیم، همچنان که سازمان آب با در اختیار گذاشتن دستگاه تخلیه آب و شهرداری ارومیه برای نظافت دانشگاه نیز در این راستا واحد ارومیه را یاری کرده‌اند.

وی با بیان اینکه بسیاری از نهادها و سازمان‌های دیگر ارومیه نیز در این بارش باران خسارت دیده و تعطیل شده‌اند از بازدید مدیریت بحران استانداری از واحد ارومیه خبر داد و افزود: دانشجویان خوابگاه دانشگاه به مهمانسرای واحد منتقل شده و از آنان در وعده‌های ناهار و شام و صبحانه پذیرایی شده و می‌شود؛ بیماران بیمارستان رازی ارومیه هم به دلیل نفوذ آب به بیمارستان، تخلیه و به بیمارستانی دیگر در سطح شهر انتقال داده شدند و دانشگاه پیام نور و چند نهاد دیگر هم بر اثر آب‌گرفتگی تعطیل شدند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه یادآور شد: هنوز خسارت وارد شده به دانشگاه برآورد نشده و فقط در حال آماده سازی و نظافت دانشگاه برای ورود دانشجویان هستیم.

به گزارش آنا، سیلاب اخیر ناشی از تجمع حجم زیاد آب‌های سطحی از سمت روستای قراحسنلو و رواناب‌های باغ‌ها و مزارع اطراف دانشگاه در پشت دیوار غربی و در نتیجه تخریب دیوار و ورود آن به محوطه دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه شد و عبور و مرور در دانشگاه را با مشکل مواجه کرد و به منظور رفاه حال دانشجویان و جلوگیری از هرگونه مشکل و حادثه کلاس‌های آموزشی مجتمع شماره 3 طی روزهای دوشنبه و سه شنبه 28 و 29 مهر تعطیل اعلام شد.

بارش باران از بامداد روز یکشنبه 27 مهر در اغلب شهرهای آذربایجان غربی از جمله ارومیه آغاز و موجب آبگرفتی بسیاری از معابر شهری و تعطیلی سازمان‌ها و نهادها شد.
:: مرتبط با: اخبار دانشگاه ,
نویسنده : سعید فهیمی
تاریخ : سه شنبه 29 مهر 1393