تبلیغات

قالب وبلاگ

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه - ثبت رکورد جهانی از سوی دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :
علی نصیری شناگر، مربی شنا، نجات غریق، غواص تک ستاره بین المللی و دانشجوی رشته حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه موفق به ثبت رکورد شنای استقامت در جهان شد.

این جوان شایسته ارومیه‌ای در حضور مدیر کل و نمایندگان اداره کل ورزش و جوانان، شرکت مخابرات استان، مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه، نمایندگان هیات‌های مختلف ورزشی، سازمان صدا و سیمای استان، دانشگاه علوم پزشکی و... توانست به مدت 22 ساعت و 16 دقیقه به صورت متوالی و بدون توقف عرض استخر را شنا کند و یک رکورد جهانی قابل قبولی را به ثبت برساند.

نصیری که طبق برنامه ریزی‌های قبلی و تمرینات مکرر پیایی قصد داشت رکورد فوق العاده 25 ساعت را به منظور درج در کتاب گینس به ثبت برساند پس از سپری شدن 22 ساعت و 16 دقیقه علیرغم میل باطنی خود و با نظر و دستور تیم پزشکی حاضر در محل شنای خود را متوقف و به این رکورد کم نظیر جهانی بسنده کرد.

علی نصیری سال گذشته نیز شنا به مسافت 35 کیلومتر را در مدت زمان (11ساعت، 56دقیقه) به صورت متوالی و بدون توقف در استخر مجموعه فرهنگی ورزشی شرکت مخابرات استان آذربایجان غربی با موفقیت پشت سر گذاشته و برای اولین بار این رکورد را در شمال غرب کشور به خود اختصاص داده بود.

وی در آن زمان عرض استخر را که برابر جداول بین المللی 25 متر است 1400 بار رفت و برگشت نمود تا رکورد 35 کیلومتر را برای خود ثبت کند.
:: مرتبط با: اخبار دانشگاه ,
نویسنده : سعید فهیمی
تاریخ : سه شنبه 20 آبان 1393