تبلیغات

قالب وبلاگ

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه - دکتر عارف: خوشحالیم که پرونده وزارت علوم بسته شد.
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :
دکتر محمدرضا عارف به عنوان سخنران اصلی این مراسم حضور در بین دانشجویان را افتخاری بزرگ برای خود عنوان تموده و گفت: فلسفه وجودی معلم و استاد عبور دادن سالم و با ارتقاء جوانان است و این افتخار عظیمی برای ماست.


ادر اولین نشست مشترک انجمن‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های آزاد اسلامی کل کشور در ارومیه اظهار کرد: از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تشکر می کنیم که با دادن رای اعتماد به دکتر فرهادی، پرونده وزارت علوم را امروز بستند؛ همچنین برای دکتر فرهادی وزیر جدید وزرات علوم وظیفه خطیر و پر مسوولیت خود را تبریک گفته و امیدواریم موفق عمل کند. از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تشکر می کنیم که با دادن رای اعتماد به دکتر فرهادی، پرونده وزارت علوم را امروز بستند؛ همچنین برای دکتر فرهادی وزیر جدید وزرات علوم وظیفه خطیر و پر مسوولیت خود را تبریک گفته و امیدواریم موفق عمل کند.

وی با اشاره به روند تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت : فلسفه و انگیزه اصلی تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی پاسخ به تقاضاهای اجتماعی و کمک به آموزش عالی بود چون روشن بود که در اوایل انقلاب بودجه های دولتی نمی توانند پاسخگوی تقاضاهای اجتماعی باشند. دانشگاه با این انگیزه در دهه اول شروع به فعالیت کرد و طبیعتا رشد کمی و ایجاد شعب در دستور کار قرار گرفت، در دهه دوم توسعه کمی در مقاطع کارشناسی و گسترش واحد ها، در دهه چهارم و به ویژه با برنامه ارزشمندی که دکتر میرزاده دارند رشد کیفی و کنترل کمی، مد نظر است. وی افزود : پدافند دوره های تحصیلات تکمیلی که آثارش هم اکنون نیز دیده می شود، تعامل مثبت و خوب دانشگاه آزاد اسلامی با دستگاه های اجرایی، اولویت دادن به پژوهش و در واقع پژوهش محور کردن دانشگاه های بزرگ استان ها و مهم تر از همه توجه ویژه به فعالیت های فرهنگی و فوق برنامه دانشجویان، چون احساس دانشگاه این است که دانشجویان باید رشد فرهنگی و ارزشی داشته باشند.

وی ادامه داد: مزیت اصلی دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به سایر دانشگاه ها این است که بیش از 40 درصد دانشجویان کشور زیر یک چتر مدیریتی هستند و زمانی که یک حرکت و مدیریت مثبت و فرهنگی انجام می شود آثار آن در بیش از 40 درصد دانشجویان سراسر کشور دیده می شود ولی دنشگاه های دولتی در محدوده خودشان کار می کنند و آثارشان بر سایر دانشگاه ها مشاهده نمی شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : خوشحالم که امروز شاهد تجمع بیش از 30 تشکل دانشگاه آزاد اسلامی تحت قالب یک اتحادیه هستم و ضمن تبریک به این حرکت ارزشمند، امیدوارم قدم های مثبت و آثار  ماندگاری از تشکیل این اتحادیه نه تنها در فضای در دانشگاه آزاد اسلامی بلکه در کل فضای آموزش عالی کشور برداشته شود.

 دکتر عارف در ادامه خطاب به حاضرین گفت: باید در همه امور دو محور اخلاق و عقلانیت مد نظر قرار گیرد، برخی از مشکلاتی هم که هم اکنون ما با آن مواجه هستیم ناشی از نوعی کمرنگ شدن این دو محور ارزشی و ارزشمند در کشور بوده است . بنابراین به شما جوانان و دانشجویان  که بهترین گروه و افراد برای توسعه این دو ویژگی هستید ، توصیه می کنم این دو محور را رعایت و همواره به آن پایبند باشید.
نویسنده : سعید فهیمی
تاریخ : پنجشنبه 6 آذر 1393