تبلیغات

قالب وبلاگ

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه - آغاز به کار نمایشگاه ترجمه تصویری قرآن کریم در واحد ارومیه
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :


دکتر علیزاده امامزاده: زندگی انسان ها در سایه قرآن پرنور می شود و وجود آن در زندگی افراد بسیار تاثیر گذار است.


به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی، نمایشگاه ترجمه تصویری قرآن با موضوع قیامت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه افتتاح شد.

در این مراسم دکتر محمدرضا علیزاده امامزاده معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه طی سخنانی به اهمیت برگزاری نمایشگاه های فرهنگی و قرآنی در سطح دانشگاه ها اشاره نموده و توضیحات مبسوطی را پیرامون مباحث مطرح شده در باب قیامت و معاد در قرآن که موضوع اصلی این نمایشگاه بود ارائه داد.

 وی گفت: اگر کل قرآن را به 4 قسمت تقسیم نمائیم، 25 درصد آیات قرآنی یعنی 1641 آیه در مورد معاد و قیامت است که این عدد یک چهارم کل آیات قرآن را شامل می شود.

وی همچنین افزود:10 بار در قرآن به نفخ صور که یک صیحه آسمانی است اشاره شده است که 2 مرتبه آن بسیار مهم است یکی نفخ ممات که برای موجودات آسمانی و زمینی به جز آنهایی که خداوند می خواهد، بسیار رعب انگیز و بیهوش کننده است و در مرحله دوم موجودات برای حضور در قیامت آماده می شوند.

دکتر علیزاده امامزاده با تاکید بر تاثیر گذاری فوق العاده قرآن در زندگی انسان ها، خطاب به دانشجویان حاضر در مراسم گفت: زندگی انسان ها در سایه قرآن پرنور می شود و وجود آن در زندگی افراد بسیار تاثیر گذار است و من به دانشجویان عزیز همیشه توصیه می کنم که با قرآن عجین باشند.

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد نقده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مباحث مطرح شده در خصوص اسلام در تاریخ ادیان متذکر شد: اصول دین در تمامی ادیان یکسان است و تمامی دین هایی که وجود دارند در واقع یک اسم بیشتر ندارند و آن اسلام است و تمامی پیامبرانی که نازل شده اند و اسم 25 نفر آنها در قرآن ذکر شده است در مورد توحید، معاد و نبوت صحبت کرده اند.

این استادیار فلسفه و معارف دانشگاه آزاد اسلامی با تشریح اهداف برگزاری این نمایشگاه درقالب یک مثلث گفت: هدف این نمایشگاه، توسعه فرهنگ قرآنی با سه ضلع : 1- توسعه معرفت قرآنی 2- ایمان به قرآن و 3- رفتار قرآنی است

وی در توضیح این مثلث كه همه اضلاع آن در كنار هم معنا پیدا می كند، افزود: ما در كشوری اسلامی با مولفه ایمان به خدا، ایمان به رسول خدا(ص) و ایمان و باور به قرآن كریم همت خود را بر بنیادی كردن این سه ضلع برای همه آحاد ملت علی الخصوص دانشگاهیان بكار بستیم، زیرا معتقدیم ایمان حقیقی مانند دالانی پرنور است كه حتما شخص را به سعادت می رساند، این نمایشگاه یكی از اهداف اصلی خود را تعمیق فرهنگ قرآن قرار داده است، همچنان كه با رفتار قرآنی این هنجار را برای افراد ملت درونی می‌كند.

دکتر علیزاده امامزاده اضافه کرد: اگر توسعه فرهنگ قرآنی به درختی تشبیه شود، ریشه و ساقه آن معرفت و ایمان و میوه آن عمل و رفتار قرآنی است، لذا تعمیق فرهنگ قرآن نیازمند نشر رفتار قرآنی است.

وی درپایان خاطرنشان ساخت :برپایی این نمایشگاه در واحد ارومیه خود گویای عشق عمیق اساتید و کارکنان و دانشجویان این دانشگاه نسبت به علوم و معارف قرآنی است.

گفتنی است این نمایشگاه به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی و مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان برپاشده و تا 17 اسفند ماه دایر خواهد بود.
:: مرتبط با: اخبار دانشگاه ,
نویسنده : سعید فهیمی
تاریخ : شنبه 5 اسفند 1391