تبلیغات

قالب وبلاگ

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه - کارشناس مسائل دینی:بیش از 60 درصد فیلم های ساخت رسانه های غربی با موضوع آخرالزمانی است
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :


حجت السلام امامی در نشستی با موضوع «اسلام ستیزی در رسانه های غربی» در جمع اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه به نقد وبررسی سینمای غرب وعلت اینکه چرا در 20 سال اخیر این سینما ها به طور تصاعدی به ساخت فیلم هایی با مضمون های آخرالزمانی روی آورده اند اشاره كرد وگفت: یكی از نكات مهمی كه امروزه ذهن همگان را برمی انگیزد این است كه به اذای هر دقیقه ازاین نوع فیلم ها که در سینماهای غرب ساخته می شود مبلغی بیش از یک ملیون دلار هزینه صرف می شود و این اقدام نشان از اهدافی  است که پشت پرده افكارغربی ها برای  به چالش كشیدن اسلام نهفته است.

وی افزود: غلبه شرّ و تاریکی بر جهان، منجی گرایی، آخرالزمان گرایی، شیطان گرایی، سرزمین محوری، تاکید بر قدرت بشری در قبال شیاطین، حروف گرایی یا جادوگرایی ، تاکید بر خدای شیطانی و رحمانی، استمداد از قوای غیبی ازجمله مولفه های مستندها وفیلم های آخرالزمان موعود یهود هستند.

حجت السلام امامی تصریح کرد: اگر در سال 1000 فیلم در آمریکا ساخته شود بیش از 60 درصد آنها را فیلم ها ی آخرالز مانی تشکیل می دهند.

این کارشناس مسائل دینی بازی های رایانه ای را به عنوان یکی از رسانه‌های فرامدرن در عصر حاضر تلقی كرد و افزود: این نوع بازی ها می‌توانند بر روی افراد جامعه تأثیر زیادی داشته باشند چرا که این نوع رسانه‌ های مدرن دارای ویژگی تعاملی هستند و با استفاده از فضا در ساخت روایت، به فرد کمک می‌کند تا با آن هم ‌ذات‌ پنداری کند و از آن تأثیر بپذیرد.

وی یكی از تهدیدات جدی برای جوانان ودانشجویان در محیط های خوابگاهی را تماشای فیلم های هالیودی عنوان كرد و اظهار داشت: اكثر فیلم های هالیودی و  آخرالزمان موعود یهود با شعار آزادی، برخی اعتقادات دینی، گرایشات فکری و اخلاقی را سوژه فیلم‌های خود قرار داده اند و بعضا مشاهده می شود كه در برخی خوابگاههای دانشجویی دانشجویان از آن استفاده می كنند.

حجت السلام امامی تصریح كرد: از آنجا که تاثیریک تصویر برابر است با 1000 کلمه درنتیجه مشاهده این نوع فیلم های اسلام ستیز یكباره ذهن دانشجو وجوان را با سونامی از پیام ها روبرو می كند و فرد را دچار نوعی سردرگمی و گیجی نسبت به باورهااعتقادی می كند.

وی در ادامه اظهار داشت: یكی از آثار هنر این است كه پیامد ناشی از آن بسیار ماندگارتر وطولانی تر است.

این مبلغ دینی با بیان اینكه رسانه ها بر حیات فرهنگی و سیاسی سلطه دارند گفت: از این رو فراگیری سواد رسانه ای از ضروریات عصر حاضر است.

حجت السلام امامی در پایان، دسترسی به رسانه ها، درك و ارزیابی انتقادی جنبه های مختلف و محتوای رسانه ها جهت خلق ارتباطات در زمینه های گوناگون را تعریفی از سواد رسانه ای بیان كرد.
نویسنده : سعید فهیمی
تاریخ : سه شنبه 29 مرداد 1392