تبلیغات

قالب وبلاگ

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه - حجت السلام اسم حسینی:سستی نظام عقیدتی كلیساها از علل پیدایش اومانیسم است
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :


حجت السلام غلامرضا اسم حسینی در چهارمین روز برگزاری طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه آزاد ارومیه كه در محل سالن كنفرانس این دانشگاه در حال برگزاری است اصطلاح فارسی اومانیسم را اصالت وخودبنیادی انسان معنی كرد وگفت: در این نظریه همه امور از انسان شروع شده وبه انسان نیز ختم می شود.

وی یكی از شاخصه های اومانیسم را جایگزینی حقوق طبیعی بشر به جای حقوق الهی عنوان كرد وافزود: سست بودن نظام عقیدتی كلیساها و رفتارهای غلط اربابهای كلیساها یكی از علل وزمینه های پیدایش این نظریه است.

حجت السلام اسم حسینی از دكارت وكانت به عنوان بنیانگذاران اومایسم نام برد و، زندگی سعادتمندانه در این دنیا را از اصول اومانیسم دانست.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان آذربایجان غربی به پیامدهای مكتب اومانیسم اشاره كرد وگفت: مادی انگاری جهان، فردگرایی، لیبرالیسم، تساهل وتسامح، پلورالیسم و سكولاریسم  حاصل پیامدهای این مكتب است.

وی اظهار داشت: از دیدگاه نظریه پردازان اومانیسمی دین ثابتی وجود ندارد و معنویت وعرفان در معنای عام است و در جهان غرب زمانی كه از دیدگاه اومانیسمی به تجزیه و تحلیل های فكری پرداخته می شود تنها خود فرد مد نظر گرفته می شود.

حجت السلام اسم حسینی در تجزیه و تحلیل دو دیدگاه اومانیسم و اسلام اینطور بیان كرد: در نظریه امانیسم محور همه عالم انسان است اما در دیدگاه اسلام خدا محور همه عالم است و هدف انسان در دیدگاه اومانیسم كسب قدرت برای تسلط جهان است اما در اسلام توجه به آیه و نشانه بودن جهان و متصل شده به خدای متعال است.
نویسنده : سعید فهیمی
تاریخ : سه شنبه 29 مرداد 1392