تبلیغات

قالب وبلاگ

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه - برگزاری مراسم تجلیل از دانشجویان شاهد و ایثارگر واحد ارومیه
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :


به همت ستاد شاهد و امور ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه طی مراسمی، از60 نفر از دانشجویان شاهد و ایثارگر ممتاز دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه تجلیل شد.

در این مراسم که در سالن آمفی تئاتر شهید مهدی باکری  دانشکده فنی مهندسی واحد ارومیه برگزار شد، عادل اعظم انهر مدیر ستاد شاهد و امور ایثارگران واحد ارومیه به بیان گوشه هایی از فعالیت های این ستاد در راستای خدمت رسانی به دانشجویان شاهد و ایثار گر پرداخت.

دکتر سهراب رسولی رئیس منطقه 2 دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس واحد ارومیه در این مراسم، دانشگاه ازاد اسلامی را یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: هم اکنون مسئولیت تعلیم و تربیت حدود 60 درصد از ظرفیت آموزش عالی، همچنین 44 درصد از آموزش علوم پزشکی در کشور برعهده دانشگاه آزاد اسلامی است. وی با تاکید بر اهمیت رسیدگی به مشکلات و خواسته های نخبگان به ویژه نخبگان شاهد و ایثارگر، بر لزوم اهتمام هرچه بیشتر مسئولین در جهت پاسخ گویی به نیاز های دانشجویان و تداوم خدمت رسانی بیش از پیش به دانشجویان شاهد و ایثارگر در زمینه های مختلف آموزشی ، فرهنگی ، دانشجویی و پژوهشی تاکید کرد.

تیموری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان غربی هم در این مراسم ضمن اشاره به وظایف ستاد شاهد و امور ایثارگران دانشگاه ها گفت: ستاد شاهد دانشگاهها علاوه بر رسیدگی به امور تحصیلی و فرهنگی دانشجویان شاهد و ایثارگر باید در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در فضای دانشگاه ها همچنین رسیدگی به امور کارکنان ، اساتید و مربیان ایثارگر نیز تلاش کند.

حجت الاسلام  غلامرضا کیومرزی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های ازاد اسلامی استان هم ضمن اشاره به مقام والای شهدا، معرفت به ولی زمان و اطاعت از وی را یکی از مهمترین خصوصیات شهدای انقلاب و 8 سال دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: تکلیف و وظیفه امروز ما و شما این است که مطیع ولی امر خود باشیم.

رحمان نریمانی مشاور رئیس منطقه 2 در امور شاهد و ایثارگران نیز طی سخنانی با ارائه آمار و اطلاعاتی از وضعیت و تعداد دانشجویان شاهد و ایثارگر شاغل به تحصیل در دانشگاه های آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی،  تعداد این دانشجویان را 2 هزار 842 نفر اعلام کرد و افزود: یک هزار و 82 نفر از این تعداد فرزندان شهدای والا مقام استان هستند.

در این مراسم از 60 نفر دانشجوی شاهد و ایثارگر ممتاز و نخبه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه با اهداء هدایایی تجلیل شد. پایان بخش این مراسم زیارت و ادای احترام به ساحت مقدس شهدا با حضور در مزار شهدای گمنام واحد ارومیه بود.
نویسنده : سعید فهیمی
تاریخ : سه شنبه 7 آبان 1392